Jak możesz zadbać o regenerację struktury swoich włosów, by poprawić ich kondycję?

Kiedy włosy potrzebują regeneracji?

Rzadko która kobieta ma z natury piękne, lśniące niczym tafla wody włosy. Czasem wystarczą dobre geny, ale z reguły również właściwa pielęgnacja, odpowiednio dobrane kosmetyki, zabiegi oraz zachowanie pewnych środków ostrożności. Kiedyś panowało przekonanie, że regeneracja włosów wymagana jest tylko w przypadku tych mocno zniszczonych, farbowanych, poddawanych częstemu nagrzewaniu prostownicą, lokówką, działaniu silnych produktów do stylizacji. Dziś wiemy, że każde włosy wymagają regeneracji, nawet jeśli wyglądają wyśmienicie i pozornie zdrowo. Dlaczego? Codziennie nasze pasma narażone są na działanie wiatru, suchego powietrza, promieni słonecznych, ale również na urazy mechaniczne spowodowane noszeniem czapki, spinaniem, związywaniem, a nawet pocieraniem w nocy głowy o poduszkę, kontaktem z potem. We włosach pojawiają się wówczas mikrouszkodzenia, które je osłabiają i z czasem mogą doprowadzić do pogorszenia ich kondycji. Regularna regeneracja włosów odpowiednimi kosmetykami pozwoli ci zachować ich piękną i zdrową prezencję.

Skuteczne produkty do regeneracji włosów

Poza delikatnym szamponem oraz odżywkami nawilżającymi włącz do pielęgnacji maski, olejki, sera o właściwościach regenerujących oraz emolienty. Sprawdź popularną w ostatnim czasie metodę pielęgnacji włosów – hair cycling, która opiera się na dostarczaniu włosom wszystkiego, czego potrzebują w serii kolejnych domowych zabiegów. Dzięki nim włosy będą odpowiednio odżywione, nawilżone, a również zabezpieczone przed uszkodzeniami i utratą wody.

Wypróbuj na sobie olejowanie, które możesz wykonać za pomocą zwykłej domowej oliwy z oliwek, albo wykorzystać olej kokosowy, sezamowy, lniany, z czarnuszki, musztardowy lub inny, który najlepiej będzie działał na Twoje włosy.

To jednak nie wszystko. Zadbaj o swoją skórę głowy. Oczyszczaj ją dokładnie, raz na dwa tygodnie stosuj peeling, a w międzyczasie wcierki wzmacniające i odżywiające.

Kolejnym ciekawym kosmetykiem o szybkim działaniu jest odżywka lamelarna. Jej działanie skupia się na wygładzeniu włosów, nabłyszczaniu ich, redukcji efektu puszenia i ułatwianiu rozczesywania. Jak należy używać odżywki lamelarnej? Nakładamy ją na czyste, odciśnięte włosy w taki sposób, by produkt nie miał kontaktu ze skórą głowy. Wystarczy 10 sekund i odżywkę można spłukać.

Co jeszcze możesz zrobić, by odbudować swoje włosy?

Duży wpływ na to, jak wygląda twoja fryzura, ma również to jak dbasz o nią na co dzień, a nawet co jesz. Zawsze myj włosy chłodną wodą. Nie sprzyja im ani za ciepła, ani bardzo zimna. Nie kładź się spać z mokrymi włosami i w miarę możliwości wymień poszewkę na poduszkę na jedwabną lub śpij w jedwabnym czepku. Ten materiał jest bardzo delikatny i ograniczy naruszanie struktury włosów z każdym twoim przekręcaniem głowy. Staraj się nie upinać swoich włosów wysoko, nie ściskać ich mocno gumką. Daj im więcej swobody, a latem pamiętaj, o ochronie przed słońcem. Zwróć uwagę na swoją dietę. Jakiekolwiek niedobory wody, witamin, minerałów, mogą się szybko odbić na wyglądzie twoich włosów.

 

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi na “Zregeneruj swoje włosy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *